Jaunumi
Klāt festivāls "Pārceltuve"

 

Pirmie Vislatvijas Papīra svētki Līgatnē notika 2012. gada 11. augustā. Kāda sakritība! Arī šogad svētki notiek 11. augustā! Tas nozīmē, ka jau septīto gadu pēc kārtas Līgatnē notiek Papīra svētki, kuru laikā ceļam godā mūsu novada vēsturi, tradīcijas un ļaužu prasmes amatos, kas saistīti ar papīra izgatavošanu. Mūsu novadā dzīvo ļaudis, veselas dzimtas, kuri savu darba mūžu pavadījuši papīrfabrikā, maļot papīru pārstrādei, lejot jaunu, pētot un izzinot materiāla īpatnības un īpašības, izgudrojot jaunievedumus, sūri grūti strādājot ikdienas darbus un arī protot atpūsties.

Un ir liels prieks un gandarījums, ka mūsu novadā ir ieinteresēti radoši cilvēki, kuriem Papīrs kā materiāls šķiet rosinošs. Tā ir Amatu mājas meistare Diāna Gustava, kura veido dažādus mākslas darbus no papīra, veic eksperimentus, izgatavojot papīru no zāles šķiedras, banāna mizām, piepēm, linu un džinsa audumiem, veidojot faktūras, iestrādājot ūdenszīmes u.c. Viņa aptaujājusi vairākus līgatniešus, bijušos papīrfabrikas speciālistus, lai izprastu papīra kā darba materiāla īpašības un īpatnības. Iegūtās zināšanas meistare nodod tālāk jaunajai paaudzei, amatu meistardarbnīcās stāstot un rādot papīra izgatavošanas tehnoloģijas un vēsturi.

Festivāla laikā aicināsim vairākus meistarus un māksliniekus darboties ar papīru, ļaujot tam pārtapt gan par mākslas objektiem, gan praktiski pielietojamiem priekšmetiem.

Jau otro gadu Papīra festivāls tiek apvienots ar brīvdabas garšu un sarunu festivālu, kura laikā pie mums ciemojas vairāki zināmi pavāri, piemēram,  Ēriks Dreibants, Mārtiņš Sirmais un citi, kuri piedāvā izbaudīt dabas garšas vienas dienas restorānā kultūras namā.

Savas prasmes un varēšanu izrāda arī mūsu pašu vietējie uzņēmēji:  "Trīs Kūkas", "Vilhelmīnes Dzirnavas", "Lustīgie Meistari", "Līgatnes Vīna darītava", Rehabilitācijas centra "Līgatne" pavāri u.c.

11. augustā visas dienas garumā notiks sarunas, darbnīcas, demonstrējumi, ekskursijas, koncerti uz plosta, aktivitātes bērniem, amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Papīra muzejā būs apskatāma ekspozīcija - Līgatnē radītās aploksnes.

Plkst. 22.00 gaidāms brīvdabas kino seanss pie "Vilhelmīnes Dzirnavām".

Un vakarā plkst. 22.00 Vislatvijas akcijas ietvaros - ZAĻUMBALLE. Arī Līgatnē, kā daudzviet Latvijā. Šoreiz – pie pārceltuves. Spēlēs mūsu pašu pūtēju orķestris!

 

Ieplānosim 11. augustu Līgatnē - izzināt, iepazīt, izbaudīt

brīvdabas garšu, papīra un sarunu festivālā “PĀRCELTUVE”

 

 

 

2018-08-11