Jaunumi
Vienkoču parks ieguvis kvalitātes zīmi „Q Latvia”

29. augustā, Siguldā svētku noskaņā jau otro reizi tūrisma nozares uzņēmumiem izsniedza kvalitātes zīmi „Q Latvia”, apliecinot, ka tūrisma speciālistu skatījumā kvalitātes jautājumi iegūst aizvien lielāku nozīmību.

Kvalitātes zīmi „Q Latvia” saņēma deviņi uzņēmumi:

IK „Vienkoči”, „Vienkoču parks” pastaigu takas ar apskates un izziņas objektiem;
Viesnīca „Hotel Jūrmala SPA”;
SIA „Maiara Enterprises” tūrisma un atpūtas centrs „Plosti”;
Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas Valmieras Tūrisma informācijas centrs;
SIA „Liepājas reģiona tūrisma informācijas centrs”;
SIA „Māras Nami” viesnīca „Park Hotel Latgola”;
SIA „SIGTUR” viesnīca „Hotel Segevold”;
SIA „SIGTUR” viesnīca „Eiropa”;
Tūrisma aģentūra „Vanilla Travel”.

Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs, atskatoties uz vērtēšanas komisijas sēdi, kurā tika piešķirtas kvalitātes zīmes, uzsver: „Šī bija trešā komisijas sēdē, kurā bija skaidri redzams, ka ir pakalpojumi sniedzēji, kam ar kvalitāti viss ir kārtībā un viņi spēj iegūt kvalitātes zīmi ar pirmo piegājienu. Ir tādi komersanti, kas šā kvalitātes projekta ietvaros ir apzinājuši savas vājās vietas un uzlabojuši sniegto pakalpojumu līmeni. Un diemžēl ir pakalpojumu sniedzēji, kuri laikam nesaprot, kas ir kvalitāte un nespēj to uzrādīt. Tieši tāda ir projekta „Q Latvia” būtība – atklāt reālo situāciju un palīdzēt tai mainīties.”

Kvalitātes sistēma „Q Latvia” mūsu valstī ir jaunums, kuras pirmais „izlaidums” notika šā gada sākumā starptautiskajā tūrisma izstādē „Balttour 2012”. Gan pirmajā reizē, gan tagad kvalitātes zīme tika piešķirta deviņiem nozares uzņēmumiem, tikai šai reizē ar prieku jāatzīmē fakts, ka ir paplašinājies pretendentu loks. Iepriekš tie bija tūrisma informācijas centri, naktsmītnes un tūrisma objekti, bet nu par „Q Latvia” zīmi interesi izrādījušas arī tūrisma aģentūras un aģentūrai „Vanilla Travel” tā ir piešķirta.

Tūrisma aģentūras „Vanilla Travel” direktore Inga Kavaca par nopelnīto kvalitātes zīmi saka: „Ko piešķirtā zīme mums dos – tad jau redzēsim. Vai Latvijā patērētājiem kvalitāte ir svarīga? Vai Latvijas patērētāji dod priekšroku kvalitatīvam pakalpojumam vai tam, kurš ir par pieciem latiem lētāks? Tomēr mēs iesakām arī citām aģentūrām padomāt par kvalitātes zīmes saņemšanu. Tas palīdzēs darbā. Mūsu aģentūra noteikti iestājas par kvalitāti un profesionālismu.”

Kvalitātes zīmes pretendentus daudzpusīgi novērtē komisija, kuru veido TAVA un Ekonomikas ministrijas Tūrisma nodaļas speciālisti, Latvijas naktsmītņu un reģionālo tūrisma asociāciju deleģēti pārstāvji un Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas pārstāvji. Par katru pretendentu ir sagatavots pamatīgs „dosjē” , kurā vispusīgi atspoguļota pakalpojumu sniedzēju atbilstība „Q-Latvia” kvalitātes zīmei – tūrisma pakalpojumu kvalitātes pamatprincipu apgūšana „Q-Latvia” rokasgrāmatā vai e-apmācībās, darba pašnovērtējums un rīcības plāns darba uzlabošanai, paveiktais rīcības plāna īstenošanā u.c. Īpaša novērtējuma sadaļa ir tā, kuru aizpilda „slepenais viesis”, kas apmeklē tūrisma pakalpojumu uzņēmumus kā parasts klients un uz savas ādas pārbauda pakalpojumu kvalitāti.

Tā kā šai reizē kvalitātes zīmi pirmo reizi vēlējās saņemt tūrisma aģentūras, TAVA stratēģiskās plānošanas vadītāja Inese Šīrava atzīst, ka īpaši ieinteresēta saruna vērtēšanas komisijas sēdē bijusi par jautājumu, kas mūsdienās uzskatāms par labu ceļojumu konsultantu. Ņemot vērā, ka daudz cilvēku tūrisma braucienus iegādājas internetā, kāda ir ceļojumu konsultantu loma, cik viņi var būt noderīgi ar saviem padomiem ceļojumu plānošanā.

Svinīgā kvalitātes zīmju pasniegšana notika Siguldā, kur sadarbībā ar Siguldas novada domi uz izbraukuma sēdi ieradās TAVA Konsultatīvā padome. Sēdes darba kārtībā bija vairāki jautājumi, uzmanību veltot velotūrismam, infrastruktūras jautājumiem, sadarbībai ar a/s „Pasažieru vilciens”, Siguldas klasterim u. c.

Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv; www.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tel. 67358152, inta.briede@latvia.travel

2012-09-01