Jaunumi
Zemessardze sveic Līgatnes novada iedzīvotājus valsts svētkos

Novembris Latvijā ir īpašs, jo to atceramies kā Latvijas neatkarības cīņu mēnesi. 11. novembrī svinam Lāčplēša dienu, bet 18. novembris ir diena, kad īpaši godājam un izrādām mīlestību pret mūsu tautas vērtīgāko mantojumu – neatkarīgu Latvijas valsti. Mūsu uzdevums ir šo mantojumu dāvāt arī nākamajām paaudzēm.

Tuvojoties valsts svētkiem, Zemessardzes 27. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis Līgatnes novada iedzīvotājiem novēl: “Šis gads visā pasaulē un arī Latvijā ir ieviesis izmaiņas mūsu ikdienas ritmā, bet licis arī biežāk aizdomāties par dzīves trauslumu un, iespējams, arī par dzīves mērķi. Manuprāt, pilsoņa cēlākais mērķis ir, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību. Šie vārdi ir no karavīra zvēresta, tomēr dienēt Nacionālos bruņotajos spēkos ir privilēģija. Ir jāatbilst noteiktām prasībām, lai kļūtu par karavīru vai zemessargu. Tomēr savas zemes sargs var būt pilnīgi jebkurš patriots. Es saskatu šos jēdzienus – būt savas zemes sargam un būt valsts patriotam – kā sinonīmus, tāpēc aicinu – esiet patrioti, esiet savas zemes sargi savā darbā, savā ikdienā. Cieniet savu valsti, sevi un līdzcilvēkus katru dienu. Nepārstājiet izglītoties un pilnveidoties gan fiziski, gan garīgi. Tā mēs saglabāsim savas nācijas vērtības, savu mantojumu. Sargāsim mūsu nelielo, bet brīnišķo zemi, mūsu mazo nāciju, mūsu iespēju dzīvot pašiem savā valstī!”

Patriotisms un valsts mīlestība jau vairāk nekā 29 gadus ir vienojusi tos Latvijas iedzīvotājus, kuri izvēlējušies pievienoties zemessargu rindām. Zemessardze kā lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un valsts teritoriālās aizsardzības pamats dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību. Mūsu valsts aizsardzību stiprina Latvijas tautas pašapziņa un vēlme aizsargāt savu valsti.

Aicinām svētkos ikvienam par sevi domāt kā būtisku valsts daļu. Savukārt tos Līgatnes novada iedzīvotājus, kuri vēlas dot ieguldījumu mūsu valsts aizsardzībā, Zemessardzes 27. kājnieku bataljons aicina pievienoties savam zemessargu pulkam, zvanot pa tālruni 1811, rakstot uz e-pastu esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties bataljona rotu atbalsta punktos Siguldā, Raiņa ielā 3, Limbažos, Cēsu ielā 28, vai Cēsīs, Valmieras ielā 8.

Valsts aizsardzība ir mūsu kopējā atbildība!

2020-11-10
Laika ziņas
Aptaujas