Jaunumi
26.novembrī "Zeperi" aicina uz tradicionālajiem rudens dančiem Lustūzī

 

26. novembrī Līgatnē – Līgatnes novada kultūras namā norisināsies tautas deju kolektīvu sadraudzības pasākums „Tradicionālie „Rudens danči Lustūzī”” ar koncertprogrammu „Ko dar’ nāburg’ tuv’ un tāl’ ”.

Koncertā piedalās desmit tautas deju kolektīvi: „Druva” no Druvas, „Miķelis”, „Jumis” no Priekuļiem, „Zeperi” no Līgatnes, „Raitais solis” no Cēsīm, „Katvari” no Limbažiem, „Auseklītis”, „Saime”, „Dzirnu senči” no Rīgas un „Svīta” no Tukuma.

„ Rudens danči Lustūzī” Līgatnē norisinās katru gadu rudenī. Ar šo pasākumu VPDK „Zeperi” svin savu ikgadējo jubileju – šogad jau vienpadsmito reizi. Katru gadu „Zeperi” uz Līgatni rudenī aicina savus draugus – dejotājus no visas Latvijas. Uz visiem „Dančiem Lustūzī” bijuši brīvdabas muzeja dejotāji "Saime" un tautas deju kolektīvs „Miķelis”. Ik gadu pasākumam ir sava tematika – ir bijuši gan „Ziņģu danči”, gan arī „14. vispārējo Deju svētku laureātu danči”, kuros piedalījās labākie deju kolektīvi no visas Latvijas, lai atskatītos uz interesantākajām deju svētku norisēm un vēlreiz izdejotu tās.

Šogad koncerts notiks jau devīto reizi nu jau atjaunotajā Līgatnes kultūras namā. Tradīcijas veidotāja ir Iveta Pētersone – Lazdāne - VPDK „Zeperi” vadītāja. Kad pirms astoņiem gadiem Iveta uzsāka darbu ar kolektīvu, tika aizsākta arī jauna tradīcija. Kā atceras Iveta: „Pirms astoņiem gadiem, lai pasākums varētu notikt, kolektīvs ar savām rokām mazgāja kulises un ar gāzes baloniem sildīja telpas. Ar „Rudens dančiem Lustūzī” saistāma Līgatnes kultūras nama atdzimšana”. VPDK „Zeperi” ļoti priecājas par domes atbalstu kultūrai, jo deviņu gadu laikā ir ļoti daudz paveikts un tikpat lieli plāni vēl priekšā.

Šogad koncertā kolektīvi izdejos skaistākās dejas no tautas deju kolektīvu repertuāra, savukārt pēc koncerta ikviens kolektīvs dosies uz Lustūža klinti, lai klints alās draudzīgi sabučotos uz atkalredzēšanos.

Koncertprogrammu „Ko dar’ nāburg’ tuv’ un tāl’” vada Ginta Traine. Ieeja koncertā bez maksas. 

Papildus informācija:

Laimdota Lapiņa – Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centra vadītāja

(tel. 28395513)

 

 

2011-11-26
Laika ziņas
Aptaujas