Kultūras nams
TOP 15 Līgatnes pagasta bibliotēkā lasītākās grāmatas
2018-09-04
TOP 15 Līgatnes pagasta bibliotēkā lasītākās grāmatas
Publicējam Top 15 Līgatnes pagasta bibliotēkas lasītākās grāmatas.
Šodien "Prāta vētras" koncertfilmas "VĒL VIENA KLUSĀ DABA" bezmaksas seanss Līgatnē
2013-04-19
Šodien "Prāta vētras" koncertfilmas "VĒL VIENA KLUSĀ DABA" bezmaksas seanss Līgatnē
Piektdien, 2013. gada 19. aprīlī grupa “Prāta Vētra” kopā ar AS “Laima” realizēs unikālu projektu – vienlaikus 100 Latvijas pilsētās un novados tiks demonstrēta koncertfilma “Vēl viena klusā daba”. Lai apmeklētu seansu, nepieciešams izdrukāt bezmaksas ieejas karti!
"Ceļi tāli, ceļi tuvi". Fotoizstāde Līgatnes pilsētas bibliotēkā
2013-04-18
"Ceļi tāli, ceļi tuvi". Fotoizstāde Līgatnes pilsētas bibliotēkā
No 15. aprīļa Līgatnes pilsētas bibliotēkā ar kultūras biedrības "Harmonija" atbalstu būs skatāma fotogrāfes Birutas Zeltiņas darbu izstāde "Ceļi tāli, ceļi tuvi".

Pašvaldības aģentūra "LĪGATNES KULTŪRAS UN TŪRISMA CENTRS"

 

Adrese: Spriņģu iela 4, Līgatne, Līgatnes novads, LV-4110, Latvija
Fakss: 64153176
e-pasts: agentura.ligatne@cesunovads.lv

Vīzija:

Līgatnes Kultūras un tūrisma centrs - tradīcijām bagāts, jaunradei atvērts kultūrvides veidotājs Vidzemes reģionā.

Misija:    
Līgatnes Kultūras un tūrisma centrs veicina sabiedrības radošo izglītošanu, nodrošinot augstvērtīgu un kvalitatīvu kultūras un mākslas pieejamību Līgatnē, kā arī aktīvu un kvalitatīvu pašdarbības un amatiermākslas kolektīvu darbību, sekmē tradīciju turpināšanu un popularizēšanu, veidojot patīkamu un interesantu kultūrvidi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Gaidīsim ciemos Līgatnes Kultūras un tūrisma centrā!

 

LĪGATNES KULTŪRAS NAMS

Līgatnes kultūras nams


Līgatnes kultūras nams celts 1897. gadā kā Saviesīgās biedrības nams (klubs) Līgatnes papīrfabrikas strādnieku vajadzībām. Ēku projektējis pirmais akadēmiski izglītotais arhitekts Jānis Frīdrihs Baumanis. Saviesīgās biedrības namā darbojās teātris, koris, deju kopas, orķestris, kā arī lasāmgalds (bibliotēka), savukārt ēkas pagrabstāvā atradās t.s. „bumbotava” jeb ķegļu spēles telpa (ķegļi - boulinga spēles priekštecis). Bumbotava, iespējams, bijusi pirmā „boulinga halle” Latvijā.


1944. gadā ēku sabombordēja. Fabrikas direktora vadībā līgatnieši klubu atjaunoja, un 1950. gada novembrī ēka tika atklāta pašreizējā izskatā.


Kopš kluba atjaunošanas mazo zāli rotā 2 panno „Uguns un nakts” un „Pūt vējiņi” (katras gleznas izmērs ir 3m x 9m), ko speciāli Līgatnes klubam gleznojis Rūdolfs Pīlādzis. Ievērību pelnījuši foajē griesti, ko klāj latviskie ornamenti, savukārt lielo zāli rotā divas no ģipša veidotas lustras.

    

                 Līgatnes kultūras nama lielā zāle                                     Lielā zāle no skatuves puses