Spēkavots

Senioru klubiņš "Spēkavots"


Senioru klubiņš „Spēkavots” izveidots 2001. gada 14. februārī. Pirmajā tikšanās reizē notika konkurss par klubiņa nosaukumu. Visvairāk tā dalībniekiem iepatikās nosaukums „Spēkavots” (ieteica Agita Meistere), un jau 8 gadus klubiņš ir bijis avots, kur smelties spēkus. Reizi mēnesī kluba biedri sapulcējas un interesanti pavada laiku. Un visi tam gatavojas, jo bieži vien sanākšana ir saistīta ar pārsteigumiem. Bijušas gan tikšanās ar dzejnieci Liju Brīdaku, Dzidru Inkenu, bibliotēkas vadītāju Laimu Timermani, Līgatnes novada domes priekšsēdētāju Aināru Šteinu, bijušo veselības ministri Ingunu Circeni, bijušas arī pārrunas par izlasītajām grāmatām, dzīvi un pieredzēto. Skolotāja Ilze Jirgensone stāstījusi par latviešu māksliniekiem un rakstniekiem, kopā ar skolotāju Maiju Ratnieci viņas lasījušas sirsnīgus dzejoļus.

Klubiņā vienmēr atceramies savu biedru apaļās un pusapaļās jubilejas, sveicam ar ziediem un apsveikuma vārdiem. Klubiņā jubilejas izvēršas par teatrāliem uzvedumiem, kuros mēs paši kļūstam par pārsteigumu viens otram, sagādājot prieku un jautrību. Klubiņa sanākšanas viesiem ir likušas būt gatavam negaidītajam, neieslīgt ikdienā, saņemties un piedalīties dzīvesprieka radīšanā nākamajam mēnesim.

 

Klubiņa „Spēkavots” biedri ekskursijās ir pabijuši visos Latvijas novados. Pirmā ekskursija bija brauciens uz Ventspils pilsētas svētkiem. Neaprakstāmi skaisti vēl šodien šķiet ziedu paklāji, kas bija izveidoti Ventspils ostas krastmalā. Izstaigājām Ventspils ielas un parkus, pārsteidza ielu bruģējums, kas bija tik līdzens! Visi juta, cik viegli staigāt pa šīm ielām. Soļa vieglums un dienā pieredzētais ļāva atpakaļbraucienā dziedāt visu ceļu, vēl dziesmām pavadot katru, kas jau izkāpa no autobusa. Ventspilī atgriezāmies vēlreiz. Iespaidi neizpalika.

Neaizmirstama bija ekskursija uz Zemgali, kur apmeklējām A. Brigaderes muzeju „Sprīdīši” un Zemgales senvēstures muzeju, pašā ziedu laikā ieraudzījām P. Upīša ceriņu dārzu un koncertā klausījāmies Sonoras Vaices un Viestura Jansona dziedātās dziesmas. Tāpat klubiņa biedri izstaigāja Alūksni, dabas muzeja „Vides labirinti”, ieraudzījām smilšu graudu mikroskopiskā palielinājumā un Ates dzirnavas, redzējām Glika stādītos ozolus un Rotondu pie Alūksnes ezera. Ekskursijas „Spēkavotu” ir atvedušas uz Stāmerienu un Liteni, uz Aglonu, Līvāniem un Jasmuižu, uz Rundāles pils rozēm un Mežotni, uz Minhauzena muzeju Duntē. Tāpat apceļota tuvākā apkārtne – pāri Gaujai uz Lielstraupi un Ungurmuižu vai te pat līdz Ķempju dzirnavām. Tiekoties ar citiem senioru klubiņiem, „Spēkavots” viesojies Jūrmalā, Jaunpiebalgā, Augšlīgatnē, Allažos un pēc tam sagaidījis jau iegūtos draugus pretvizītē Līgatnē.
Senioru klubiņa „Spēkavots” sanākšana notiek reizi mēnesī Līgatnes novada kultūras namā, biedriem vienojoties par datumu. Atsevišķos gadījumos tiek izvēlēta kāda cita norises vieta.

Pensionāru kluba koordinatore:
Maija Briede
Tālrunis: 64153441