Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Līgatnes papīrfabrikas direktoru viesu nams saņēmis Latvijas Būvniecības gada balvas apbalvojumu

Līgatnes papīrfabrikas direktoru viesu nams saņēmis Latvijas Būvniecības gada balvas apbalvojumu

Vakar, 7.martā, konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” ceremonijā apbalvojumu nominācijā "Restaurācija" saņēma pērn rekonstruētā Līgatnes papīrfabrikas direktoru viesu nama ēka, Gaujas ielā 7.

Valsts kultūras pieminekļa – tagadējās Līgatnes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes ēkas fasādes atjaunošanas un energoefektivitātes paaugstināšanas darbu veikšanu pasūtīja Cēsu novada pašvaldība. Projektu izstrādāja Dace Gradovska, būvniecības procesu veica SIA “RERE MEISTARI”, savukārt būvuzraudzību nodrošināja SIA “Akords U”.

Projekta īstenošana sākās jau 2021.gadā. Tā realizēšanas gaitā veikta apjomīga ēkas fasādes atjaunošana, koka detaļu un konstruktīvo elementu restaurācija un energoefektivitātes paaugstināšana. Nomainīts nokalpojušais, vairāk nekā simts gadus vecais dakstiņa jumta segums. Tostarp veikta rūpīga ēkas jumta siltināšana. Veikti arī ēkas kosmētiskie remontdarbi un teritorijas sakārtošanas darbi.

Atjaunojot ēku, ievērota īpaša rūpība un iespēju robežās saglabātas visas autentiskās detaļas un konstrukcijas, nomainot tikai tās, kuras nav bijis iespējams saglabāt. 

Konkursam “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” pieteikti objekti no visas Latvijas, kopskaitā 120 projekti no dažādiem valsts novadiem. Konkursi “Latvijas Būvniecības gada balva” un “Latvijas Gada inženieris būvniecībā” ir nozīmīgi un ievērojami būvniecības nozares notikumi. Konkursu tradīcijai ir vairāk kā 10 gadi, aicinot izcelt un vērtēt arhitektūras, būvniecības un speciālistu sasniegumus.

Datums: 2023. gada 8. marts
gtag('config', 'G-YL58XLKND2');