Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Patriotiskas noskaņas pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaniņi"

Patriotiskas noskaņas pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaniņi"

Radoši un aktīvi novembra mēnesis aizritējis Augšlīgatnes pirmsskolas izglītības iestādē “Zvaniņi”.

Bērni izzina rakstu zīmes un maizes ceļu

Ieskandinot patriotu mēnesi, sagatavošanas grupas bērni devās uz viesu namu “Agaves”, kur Baltu zīmju dārzā guva priekšstatu par dažādām rakstu zīmēm. Visa mēneša laikā bērni izzināja dažādas rakstu zīmes, meklēja tās tautiskajās jostās, zīmēja un izlika no dabas materiāliem. Savukārt vecākā grupa izzināja maizes ceļu no grauda līdz klaipam. Noslēdzot šo tēmu, bērni dosies uz Āraišu vējdzirnavām, kurās iepazīsies ar daudz un dažādiem senajiem darba rīkiem.

Mārtiņdienas noskaņās

Pēc aktīvām pastaigām un pagasta teritorijas izzināšanas, pirmsskolēni divas dienas lustējās Mārtiņgaiļa un saimnieces pavadībā, tērpušies dažādās latviskās maskās. Katram tika dota iespēja padižoties ar savu masku. Bērni minēja mīklas, gāja Mārtiņdienas rotaļās, izlika rakstu zīmes no dabas materiāliem. Pēc lustēšanās cienājās ar pašu ceptiem pīrādziņiem.

Lāčplēša diena

Spītējot lietum un vējam, 11. novembrī “Zvaniņu’’ pagalmā iededzās svečturīši, kas tika izlikti latvju rakstu zīmē. Svečturīšus bērni gatavoja kopā ar vecākiem vai savās grupiņās kopā ar skolotājām.

Valsts svētki

Pirms valsts svētkiem, 16.novembrī, tika uzstādītas rakstu zīmes Latvijas karoga krāsās, kas papildināja svētku noskaņu “Zvaniņos”. Godinot savas valsts dzimšanas dienu, “Zvaniņu” saime sanāca kopā uz koncertu. Katra grupiņa pastāstīja kādās krāsās viņi redz Latviju. Uz koncertu tika aicināti bērnu vecāki. Ienākot iestādē, varēja aplūkot kopīgi veidotu foto galeriju “Sveiciens Latvijai”. Koncertu bagātināja 1.klases skolēni no Jauno Līderu vidusskolas.

Vecāku padomes tikšanās

Novembra mēnesī uz pirmo kopīgo satikšanos sanāca Vecāku padome. Tika pārrunāti dažādi jautājumi, ieskicētas idejas turpmākai sadarbībai.

Tiks iedegta pirmā adventes svece

Svētdien, 27.novembrī, sākoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, “Zvaniņos” iedegsim pirmo svecīti Adventes kalendārā. Arī “Zvaniņos” solīti pa solītim ienāk Ziemassvētki, ar savu rotu, smaržu un sajūtu. Lai mums visiem mierpilns Ziemassvētku gaidīšanas laiks.

Informāciju sagatavoja:
PII “Zvaniņi” metodiķe
Sanda Strade-Zvaigznīte

 

 

Datums: 2022. gada 23. novembris
gtag('config', 'G-YL58XLKND2');