Jaunumi
Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums 2018

2018. gada 28.-29. jūnijā Valmierā norisināsies Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF 2018).

Forums uzņēmējiem būs lieliska iespēja ne tikai iedvesmoties sasniegumiem, iegūt nozīmīgus kontaktus, bet arī veicināt efektīvāku ieiešanu jaunos eksporta tirgos, iepazīstot dažādo pasaules tirgu īpatnības un priekšrocības. Forums pulcēs uzņēmējus un profesionāļus no visas pasaules, kuri, daloties savā pieredzē, palīdzēs izprast un iepazīt dažādos pasaules reģionus. Forums būs nozīmīgs eksportspējīgu uzņēmumu pārstāvjiem, kuri varēs spēcināt zināšanas par to interesējošiem noieta tirgiem, īpaši Āzijas un Amerikas reģioniem.

Šāda veida foruma rīkošana ir aktuāla, kad Latvijā attīstās gan produkti ar augstu pievienoto vērtību, kuriem ir lielisks potenciāls augt un attīstīties visā pasaulē, gan aug arī to uzņēmumu skaits, kuru ražošanas jaudas liek tiem meklēt un attīstīt jaunus noieta tirgus, kā arī Latvija ir reģions, kurā arvien pieaug jaunu un inovatīvu produktu izstrāde, bet kuriem ir nepieciešama kapitāla vai zināšanu piesaiste.

PLEIF 2018 mērķi:

  • Veicināt pieredzes apmaiņu un sadarbību starp dažādās uzņēmējdarbības nozarēs strādājošiem profesionāļiem Latvijā un pasaulē;
  • Veicināt biznesa attiecību veidošanos un tirdzniecības sakarus, kā arī veicināt inovāciju, finanšu un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai;
  • Stiprināt Latvijas izcelsmes uzņēmēju un profesionāļu piederību Latvijai. 

Šobrīd, kad darba spēka piesaistei jāmeklē jauni risinājumi, forumā savā pieredzē dalīsies ”Ar pasaules pieredzi Latvijā” pārstāvji - kā veiksmīgi piesaistīt darbiniekus, repatriēt aizbraukušos latviešus, kāda ir viņu motivācija atgriezties Latvijā – ne tikai strādāt šeit, bet arī uzsākt uzņēmējdarbību. Kāpēc šo indivīdu kompetence un pieredze var būt ne tikai pozitīva informācijas apmaiņa, bet arī veiksmīga un globāla biznesa pamats.

Šogad paralēli foruma norisei notiks tautsaimniecības izstāde, kurā būs iespēja iepazīt veiksmīgākos uzņēmumus no visas Latvijas. Šī gada forums ir arī viens no Latvijas simtgades pasākumiem. Pasākuma organizatori aicina pasākuma apmeklētājus laicīgi reģistrēt interesi dalībai forumā un sekot līdzi jaunākai informācijai par pasākuma norisi portālā http://ieguldilatvija.lv/.  

Informāciju sagatavoja:

Anete Bērziņa
Valmieras Attīstības aģentūra
Mobilais tālrunis:
+371 26394380
E-pasts:
anete.berzina@valmiera.lv

www.developvalmiera.lv

2018-01-30
Laika ziņas
Aptaujas